FC Argeș a câștigat în fața Clinceniului și a urcat pe IV

de | 24.11.2018 13:59 | Actualitate

După victoria de la UTA Arad din runda trecută, FC Argeș și-a adjudecat toate cele trei puncte și în partida din Trivale din fața Clinceniului. FC Argeş s-a impus cu 1-0 în faţa jucătorilor lui Ilie Poenaru, prin golul lui Ionuţ Şerban din minutul 37.

Ilfovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 55, după eliminarea lui Alexandru Nicola, au avut momente în care au dominat chiar şi în 10, însă n-au reuşit să marcheze, fiind depăşită astfel în clasament şi de alb-violeţii din Trivale.

La finalul partidei cu FC Argeş, Ilie Poenaru s-a declarat foarte nemulţumit de prestaţia centralului Cătălin Buşi, care, în opinia sa, a acordat foarte multe cartonaşe galbene şi nu a dat o lovitură de pedeapsă echipei sale. 11 cartonaşe galbene a arătat Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea) în meciul de la Piteşti, două dintre ele transformându-se în roşu.

FC Argeș a acumulat așadar 38 de puncte și a urcat pe locul IV al clasamentului Ligii secunde aflându-se la doar două puncte de lider.