Înotătorul Andrei Anghel s-a calificat, sâmbătă dimineaţă, în semifinalele probei de 50 m spate, la Campionatul Mondial de nataţie de la Fukuoka, relatează news.ro.
Citește și: A murit ultimul antrenor al echipei Pandurii. Avea doar 54 de ani
Elevul antrenorului Marius Anghel a înotat în seria a şasea şi a parcurs cei 50 de metri în 24,86 secunde, timp care-i aduce calificarea în penultimul act al probei. Per total, timpul lui Anghel a fost al nouăllea din serii. Semifinalele au loc tot sâmbătă, la 15:06 şi 15:11. Anghel va concura în a doua semifinală, de pe culoarul 2.
0 Comentarii