Am sperat degeaba într-o finală de Cupa României! FC Argeș pierde și acasă cu FC Voluntari și este eliminată

de | 11.05.2022 21:47 | Actualitate, Home, Sport

FC Argeș a pierdut returul din semifinalele Cupei României, cu FC Voluntari. Echipa din Trivale a fost învinsă de ilfoveni cu 1-0.

Partida dintre FC Argeș și FC Voluntari din returul semifinalelor Cupei României, disputatul pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor final 0-1. Ilfovenii au câștigat și în tur 2-0 și vor evolua în finală cu învingătoarea dintre Universitatea Craiova și Sepsi. Formația din Sfântu Gheorghe s-a impus în primul meci cu 2-0.

În minutul 50, FC Argeș a obținut o lovitură de la 11 metri, dar portarul Mihai Popa a demonstrat încă o dată că este un specialist al acestor momente și l-a blocat pe Șerban. Victoria Voluntariului a fost adusă tot dintr-un penalty, transformat de Cosmin Achim în minutul 85.