Inspectorii de prevenire și cadrele Serviciului Pregătire pentru Intervenție și Reziliența Comunităților și ale Centrului Operațional Județean continuă activitățile de pregătire a populației.
La începutul acestei săptămâni au fost organizate două întâlniri pentru a face cunoscute prevederile legislative și activitățile pe linia prevenirii situațiilor de urgență.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/22/FB_IMG_1677059007108.jpg)
Prima întâlnire a adunat la un loc șefii Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență din localitățile județului Argeș.
Citește și FSLI şi FSE “SPIRU HARET” anunță calendarul acțiunilor de protest
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/22/FB_IMG_1677058997453.jpg)
Cea de-a doua a fost organizată la Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Argeș, unde cadrele inspecției de prevenire au efectuat o instruire cu privire la securitatea la incendiu a construcțiilor.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/22/FB_IMG_1677059001534.jpg)
Pompierii au continuat acțiunile și în rândul elevilor, iar una dintre instituțiile de învățământ la care au fost în această săptămână este Școala Gimnazială „Prof. Emil Negoiță” din localitatea Miroși.
0 Comentarii