Web Analytics
scris joi, 09.09.2021

A opta oară a fost cu noroc. Câmpulungul are arhitect

Mădălina Zăgărin, fiica fostului primar al comunei călărășene Borcea, Marcel Zăgărin, este cea care a câștigat concursul organizat de administrația câmpulungeană pentru postul de arhitect-șef. A fost o dublă încercare în acest an, a opta de-a lungul unei perioade în care municipiul a fost lipsit de serviciile unui profesionist la Direcția de Urbanism. În fapt, postul a fost vacantat în anul 2005, de atunci doar în trei ani apărând în Primărie doi arhitecți. Ultimul a fost cel venit de la Primăria Pitești, Cătălin Ghiță, demisionar la început de 2021 după un diferend cu primărița Elena Lasconi.
Noul arhitect șef și-a dat doctoratul în 2015 și anterior a încercat să ajungă pe funcție la Primăria Timișoara. Elena Lasconi a luat-o deja în primire, a discutat cu Mădălina Zăgărin și a convins-o să se stabilească la Câmpulung cu familia.
C.I.B.

Citește și Primul care a cedat: Arhitectul șef al Primăriei Câmpulung a demisionat!

Citește și Guvernul a adoptat o ordonanţă care soluţionează problema lipsei arhitecţilor şefi

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...