![accidente smurdB](https://jurnaluldearges.ro/oaphirto/2017/02/images_accidente-smurdB.jpg)
Un tânăr de 24 de ani şi-a pierdut viaţa, aseară, după ce duba în care se afla, condusă de un consătean, a derapat şi a ajuns pe marginea unui câmp.
Accidentul a avut loc între Buzoieşti și Recea. În dubă se aflau doi bărbaţi, ambii din localitatea Izvoru. Şoferul, în vârstă de 21 de ani, a pierdut controlul volanului, iar maşina s-a răsturnat într-un şanţ.
Tânărul care se afla în dreapta șoferului a fost grav rănit. Echipajul SMURD de Terapie Intensivă Mobilă, ajuns la locul accidentului l-a găsit în stop cardio-respirator.
Zeci de minute s-a încercat resuscitarea lui, dar în zadar. Tânărul a fost declarat, în cele din urmă, mort.
Poliţia a deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate cauzele accidentului. Șoferul nu consumase băuturi alcoolice. Cel mai probabil, maşina a derapat din cauza poleiului.
Foto Arhivă
0 Comentarii