A murit Dara, câine de avalanșă din Argeș. Avea 8 ani.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/11/03/FB_IMG_1667468930392.jpg)
„La patru luni și jumătate, îndeplinea deja standardul de brevetare, după ce învățase de la Helios. Dar și-a așteptat cuminte rândul la școală, pentru că trebuia să aibă minimum un an! Dupa anii în care și-a îndeplinit cu entuziasm sarcinile (Coștila, Vrancea etc.) a plecat pe neașteptate, rămânând în istorie și lăsându-ne chipul ei pe ecusonul național!”, au transmis reprezentanții Câinilor de Avalanșă.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/11/03/FB_IMG_1667468390771.jpg)
0 Comentarii