Un bărbat de 28 de ani și o femeie de 31 de ani din Brașov au fost arestați preventiv, fiind acuzați de trafic de droguri de mare risc și de substanțe psihoactive. Cei doi au încercat să distrugă probele chiar în momentul în care trupele speciale au descins la locuința lor.

Potrivit anchetatorilor, în clipa în care mascații au bătut la ușă, suspecții au aruncat de pe balconul apartamentului, aflat la ultimul etaj al unui bloc, mai multe folii care conțineau droguri. În încercarea de a îngreuna intervenția și de a elimina alte urme, aceștia au aruncat în exterior inclusiv chiuveta din locuință.
Ancheta a scos la iveală și alte detalii îngrijorătoare. Procurorii susțin că, în luna februarie, doi tineri de 23 de ani, considerați clienți ai celor doi suspecți, au avut nevoie de îngrijiri medicale după ce ar fi consumat substanțele interzise cumpărate de la aceștia.
Cei doi brașoveni au fost arestați preventiv, iar cercetările continuă pentru identificarea furnizorilor rețelei și a altor persoane care ar fi fost implicate în activitatea infracțională.



0 Comentarii