Web Analytics
scris sâmbătă, 27.06.2026

Argeș. Călare pe moped, băut și fără permis, prins la Câmpulung

Pe 25 iunie, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung au depistat un bărbat de 32 de ani, din municipiul muscelean, care conducea un moped pe Șoseaua Națională de pe raza municipiului, iar cu ocazia verificărilor efectuate în bazele de date a rezultat că împricinatul nu figurează ca deținător de permis de conducere și că mopedul nu figurează înmatriculat sau înregistrat.

Totodată, potrivit IPJ Argeș, în urma verificării cu aparatul etilotest, a rezultat că omul băuse (avea peste limita de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expira), el fiind condus la o unitate medical spre a-i fi recoltate probe biologice în vederea stabilirii, prin analize de specialitate, a valoiri alcoolemiei în sânge.

În cauză a fost întocmit dosar penal pentru punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat, conducere fără drept și conducere sub influența alcoolului .

Cprin urmare, cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită și luarea măsurilor ce se impun.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...