Web Analytics
scris marți, 23.06.2026

Argeș. A transportat lemne fără să pornească GPS-ul. L-a costat scump

Luni, 22 iunie, polițiștii din Buzoești au oprit în trafic un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Berevoești, care transporta material lemnos cu o autoutilitară, pe DJ 504, pe raza comunei Izvoru,

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, cu ocazia verificărilor a rezultat că omul nu a avut pornit receptorul GPS al dispozitivului mobil, pe întreaga durată a transportului, conform datelor din aplicația SUMAL 2.0.

Ca urmare a abaterii constatate, bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.000 de lei, conform prevederilor Legii 171/2010R privind contravențiile silvice.

Citește și: Accident grav în Argeș, cu o basculantă și un autoturism

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...