Web Analytics
scris luni, 22.06.2026

O româncă de 40 de ani şi-a ucis fiica de 13 ani, apoi s-a sinucis, în Italia

O româncă în vârstă de 40 de ani este suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, după care s-a sinucis, într-un apartament din Torino. Tragedia a fost descoperită duminică dimineață de fiica cea mare a femeii, care a alertat imediat autoritățile, potrivit Mediafax. Tragedia s-a petrecut într-un bloc din cartierul Parella, aflat în vestul orașului Torino.

Citește și: Victor Marinescu: „Îi execut, le iau salvările, le iau corpul de spital, le iau tot ce nimeresc pe acolo!”

Tânăra de 19 ani a revenit acasă în jurul orei 11:00. Ea și-a găsit sora de 13 ani inconștientă, întinsă pe podeaua dormitorului. În aceeași încăpere, mama fetelor, Mihaela Belecciu – o româncă de 40 de ani, era găsită fără viață. Echipajele medicale au încercat minute în șir să o resusciteze pe adolescentă. În cele din urmă, medicii au declarat decesul acesteia.

Potrivit informațiilor preliminare, femeia și-ar fi ucis fiica prin strangulare, apoi și-ar fi luat viața. Polițiștii criminaliști și procurorii au efectuat cercetări la fața locului și au început audierea rudelor și vecinilor. Ancheta urmărește să stabilească împrejurările exacte ale tragediei și motivele care au dus la gestul extrem.

Potrivit vecinilor, femeia se despărțise de soț în urmă cu câteva luni. Aceștia spun că era o persoană liniștită și politicoasă, însă devenise tot mai tristă după separare. Femeia locuia împreună cu cele două fiice, în timp ce fostul soț se află în România. Locatarii spun că nu au auzit certuri sau scandaluri în apartament înaintea tragediei.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...