Web Analytics
scris sâmbătă, 02.05.2026

Bogdan Andone, după ce FC Argeș a pierdut cu U Cluj: „Trebuie să învățăm din greșeli”

Universitatea Cluj a învins-o pe FC Argeș, scor 1-0, în cadrul rundei șapte a play-offului SuperLigii României. 

Singurul gol al partidei desfășurate în Ardeal a fost marcat de Dan Nistor (minutul 90+2 – lovitură de pedeapsă), după un penalti obținut de Alex Chipciu. 

La finalul duelului de pe Cluj Arena, Bogdan Andone nu și-a ascuns dezamăgirea.

Chiar și așa, tehnicianul celor de la FC Argeș a ținut să-și felicite jucătorii, dar și pe suporterii care au făcut deplasarea în Ardeal.  

”E cam greu să-mi găsesc cuvintele. Cred că în afară de minutele 50, 60, atunci când Universitatea a pus presiune, am revenit bine în joc. Din păcate, în play-off fiecare greșeală te costă. Noi am avut atacul, minge pierdută la 100 de metri și contraatac. Este greu de găsit explicații. 

Asta e, ne-am dorit să fim aici și trebuie să învățăm din greșeli. Trebuie să ridicăm nivelul, mai sunt trei jocuri și să demonstrăm că merităm să fim în play-off. 

Vreau să le mulțumesc suporterilor că au fost aici și să le urez succes celor de la U Cluj în campionat și în Cupă. 

Noi suntem o nou-promovată, dar e îmbucurător că demonstrăm că putem. E și frustrant că pierdem tot timpul pe final de joc”, a spus Bogdan Andone, potrivit DigiSport. 

Citește și: Dincolo de gazon! Cristi Bălaşa: „FC Argeş a fost apogeul carierei mele”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...