Web Analytics
scris marți, 21.04.2026

Filmul „Primavera” se vede și la Cinematograful „Mircea Diaconu” din Pitești

Duminică, 26 aprilie, de la ora 18.00, la Cinematograful de artă „Mircea Diaconu” va fi proiectat în premieră filmul „Primavera”, care a avut premiera în România în data de 3 aprilie.

Veneția, începutul secolului al XVIII-lea. În spatele zidurilor Ospedale della Pietà, un orfelinat izolat pentru fete talentate, trăiește Cecilia, o tânără violonistă cu un dar excepțional. Deși muzica îi dă glas sufletului, viața ei este strict controlată, iar singura ieșire pare o căsătorie aranjată. Totul se schimbă când la Pietà sosește un nou profesor: Antonio Vivaldi. Sub îndrumarea lui, Cecilia descoperă nu doar forța artei, ci și curajul de a-și înfrunta destinul și de a lupta pentru propria libertate.

Prețul unui bilet la acest film este de 10 lei, cu reduceri de 50% pentru studenți și pensionari și de 75% pentru elevi.

Citește și Casa de Pensii Argeș. 63 de bilete la băi, cu plecare pe 27 aprilie

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită