Web Analytics
scris joi, 09.10.2025

FC Argeș Basketball, din victorie în victorie

FC Argeș Pitești rămâne neînvinsă în noul sezon al Ligii Naționale de baschet masculin. Aseară, piteștenii i-au administrat lui Dinamo București primul eșec din actuala stagiune, învingând-o cu scorul de 77-71, într-un meci care a contat pentru etapa a treia.

FC Argeș Pitești a început jocul de pe teren propriu în formula: Cătălin Baciu, Elijah Joiner, Kendall Lewis, Marcus Thornton, Nicolas Vanel.

Marcus Thornton a fost MVP-ul meciului, cu 17 puncte, 3 recuperări și 3 pase decisive. Elijah Joiner și Cătălin Baciu l-au urmat cu câte 12 puncte și 3, respectiv 5 recuperări.

De partea cealaltă, Reaudale Williams a reușit cele mai multe puncte, 18.

În runda a patra din LNBM, FC Argeș Pitești va juca pe terenul lui CSM Galați, în timp ce Dinamo București o va înfrunta pe Rapid.

Citește și: Mario Tudose se pregătește pentru meciurile cu Serbia și Cipru

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...