Web Analytics
scris joi, 23.01.2025

200 de gospodării din Țițești urmează să fie branșate la rețeaua de gaz

Aproape toată comuna Țițești va fi branșată la gaze.

Primarul localității, Gheorghe Savu, a semnat alături de ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila, un important contract de finanțare pentru dezvoltarea comunității. Nu mai puțin de 200 de gospodării urmează să fie branșate la rețeaua de gaz, astfel că toate ulițele vor fi conectate la rețea. La finalizare investiției, 95% din localitate va fi conectată la gaze.

Proiectul de extindere a sistemului de distribuție a gazelor naturale în comuna Țițești va fi finanțat prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”. Valoarea aprobată de autoritatea centrală este de 5.000.000 lei, iar valoarea totală a investiției se ridică la suma de 6.043.630 lei.

„Felicitări, domnule primar, pentru implicarea în dezvoltarea și modernizarea localității pe care o conduceți. Sunteți pentru toți un exemplu al succesului administrațiilor publice conduse de liberali. Ca întoteauna, aveți întreg suportul din partea președintei PNL Argeș, Alina Gorghiu și a organizației județene”, a transmis PNL Argeș.

Citește și Alina Gorghiu: „Violenţa domestică trebuie să rămână o prioritate pe agenda Guvernului şi a Parlamentului!”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...