scris sâmbătă, 26.10.2024

Bogdan Rusu, fost jucător la FC Argeș, a marcat golul săptămânii în Liga 3

Bogdan Rusu, 34 de ani, fostul atacant al echipelor CS Mioveni și FC Argeș, a reușit golul săptămânii în ligile inferioare din România. Vârful care evoluează în Liga 3, la SCM Râmnicu Vâlcea, a înscris o minunăție de gol în disputa de vineri, 25 octombrie, cu Unirea Bascov, încheiată la egalitate, 1-1.

Vineri, în deplasarea vâlcenilor de la Bascov, atacantul cumpărat de Becali în vara lui 2022 a deschis scorul în minutul 19, și a făcut-o cu stil, grație unei execuții fabuloase de la peste 35 de metri!

Rusu a preluat o minge la mare depărtare de poarta argeșenilor, a avansat câțiva pași în lateral și a scos din „joben” o finalizare complet neașteptată.

Golul lui nu a fost de ajuns. Unirea Bascov, formație antrenată de Cosmin Năstăsie, și el fost jucător care a îmbrăcat mulți ani tricoul lui FC Argeș, a egalat în minutul 83, prin Mădălin Govlej.

Bogdan Rusu evoluează în Zăvoi din această vară, după ce s-a despărțit de FC Argeș, la finalul sezonului trecut.