Web Analytics
scris marți, 13.08.2024

Noi magistrați numiți în funcții la instanțe din Argeș

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, marţi, 13 august, decretele de numire în funcţie a judecătorilor şi procurorilor care au promovat concursul de admitere în magistratură, organizat de către Consiliul Superior al Magistraturii, cu sprijinul Institutului Naţional al Magistraturii, în perioada 9 februarie – 9 iulie 2024.

Citește și: Argeș. Prins băut și fără permis pe un ATV neînmatriculat

Astfel, au fost numiţi în funcţie 74 de judecători şi 34 de procurori, inclusiv la instanțe din Argeș – potrivit Agerpres.

Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, printre cei numiți, marți, în funcţia de judecător sunt: Stoian Nicolae, la Judecătoria Piteşti, Diaconu-Dobre Andrei-George, la Judecătoria Costeşti și Dobroiu Roxana-Gabriela, tot la Judecătoria Costeşti.

Iar în funcţia de procuror, printre cei numiți de președintele Klaus Iohannis se numără Dobrin Mihaela-Maria, la Parchetul de pe lângă Judecătoria Costeşti – mai arata sursa citată.

Citește și: Un al treilea medic care a lucrat la Spitalul Pantelimon se află în atenția procurorilor. Îi decupla de la aparate pe pacienți

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...