Web Analytics
scris sâmbătă, 23.03.2024

Silviu Predoiu, fost șef al SIE: „Voi candida la președinția României”

Generalul (r) Silviu Predoiu, fost șef al SIE, președintele partidului PLAN, a fost invitat în platourile Canal 33, la emisiunea Jurnal Politic, unde a declarat că intenționează să candideze la președinția României.

Citește și: Primarul Nicolae Dinică reacţionează: „PNL nu m-a ajutat cu absolut NIMIC!”


La remarca moderatorului, cum că funcția de fost Director al Serviciilor de Informații Externe îl „urmărește”, generalul în rezervă, Predoiu a răspuns zâmbind: „Mă urmărește până la următoarea. Voi candida, bineînțeles, (la președinție) de aceea spun până la următoarea poziție.”

Citește și: Atentat la Moscova, cu zeci de morți și sute de răniți. Gruparea Stat Islamic a revendicat lovitura și amenință cu noi atacuri


Silviu Predoiu este, în prezent, președintele Partidului Liga Acțiunii Naționale, alături de Constantin Iacov, Victor Bădescu, Alexandru Fieroiu și Nicolae Boțu.Generalul în rezervă a declarat că pregătește, alături de partidul său, o convenție națională pe 13 aprilie, unde va face cunoscut electoratului ce își propune formațiunea politică pe care o conduce.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...