Web Analytics
scris duminică, 27.08.2023

Manifest împotriva consumului de droguri după accidentul de la 2 Mai

Sute de persoane s-au strâns duminică seara pentru un manifest împotriva consumului de droguri. Pe faleza Lacului Pantelimon s-au strâns toți prietenii celor doi tineri morți în accidentul de la 2 Mai provocat de un șofer drogat.

Citește și: O patinatoare olimpică de 31 de ani a murit într-un accident de mașină


Tinerii participanți au fost îmbrăcați în alb și au avut diferite mesaje pe pancarte. Aceștia promovează o campanie de conștientizare anti-drog, după ce fenomenul a fost „depășit de autorități”.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...