Web Analytics
scris marți, 13.09.2022

Trupul neînsuflețit al lui Marius Postelnicescu va ajunge la Biserica Mavrodolu

Fostul președinte PNL Pitești Marius Postelnicescu a murit azi într-un spital din Brașov, acolo unde era internat. Trupul neînsuflețit al liberalului Marius Postelnicescu va fi depus la Biserica Mavrodolu, iar înmormântarea va avea loc sâmbătă.

Citește și: DOLIU ÎN POLITICA ARGEȘEANĂ! A murit liberalul Marius Postelnicescu


„O mare pierdere pentru administraţia locală şi viaţa politică a județului Argeș: consilierul județean PNL, Marius Postelnicescu s-a stins din viață, după o lungă suferință cu o boală nemiloasă.
În cei peste 30 de ani de activitate în PNL Argeș, Marius Postelnicescu a fost un om care a lucrat cu devotament și credință. A crescut generații întregi de tineri liberali la PNL Pitești, și-a onorat cu decență responsabilitățile în toate funcțiile de demnitate publică pe care le-a deținut.
Cu nespusă tristețe, conducerea PNL Argeș transmite sincere condoleanțe familiei și putere de a trece peste această grea încercare. Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, transmite PNL Argeș.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...