De la jumătatea lunii august, Direcţia de Sănătate Publică Argeş va face controale în şcolile argeşene pentru a verifica condiţiile igienico-sanitare. În funcţie de rezultatul verificărilor, DSP Argeş va da sau nu autorizaţie de funcţionare sau va suspenda activitatea unităţilor şcolare. „Acum, dacă varul de pe perete e puţin căzut, nu vom închide şcoala, dar dacă peretele e plin de mucegai şi sănătatea copiilor e pusă în pericol, nu vom da autorizaţia de funcţionare. Vom începe controalele după a doua jumătate a lunii august pentru că acum şcolile sunt în vacanţă şi nu avem cu cine discuta”, ne-a declarat directoarea DSP Argeş, Sorina Honţaru.
Iustina HARCO-BURCEA
Toată lumea are timp pentru obligaţii. Dar cine îşi face timp pentru sănătate?
Într-o lume dominată de stres și grabă, specialiștii recomandă ca relaxarea și recuperarea să...



0 Comentarii