Web Analytics
scris miercuri, 16.02.2022

Budeasa. Trei copii au ajuns la spital după ce mama lor a intrat cu mașina într-un cap de pod

Trei copii au fost răniţi şi au ajuns la spital, miercuri după-amiază, după ce mama lor a pierdut controlul autoturismului în care se aflau, iar maşina s-a izbit de un cap de pod, la Budeasa.

Citește și:Mioveni. A aruncat gunoiul pe trotuar și și-a continuat drumul fără problemă
„Din verificările preliminare efectuate de poliţiştii Biroului Rutier Piteşti s-a stabilit că o femeie de 36 de ani, din Bălileşti, care conducea un autoturism pe DJ 703K, din direcţia Budeasa către Mălureni, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, a părăsit partea carosabilă şi s-a izbit de un cap de pod. În urma accidentului, trei minori (o fetiţă şi doi băieţi), cu vârste cuprinse între 3 şi 10 ani, au fost răniţi şi transportaţi la spital”, a precizat IPJ Argeş.

În cauză poliţiştii, efectuează cercetări pentru vătămare corporală din culpă. 

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...