Web Analytics
scris marți, 25.01.2022

14 studenți din Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” în practică la Jandarmeria Argeș

 

După elevii școlilor de subofițeri, astăzi, le-a venit rândul studenților Academiei de Poliție ”Al. I. Cuza” București să își desfășoare stagiul de practică în cadrul unității noastre.

Astfel, începând de astăzi și până pe 18 februarie, în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeș se va desfăşura stagiul de practică pentru 14 studenți care provin din Academia de Poliție “Al. I. Cuza” București.

Citește și:Polițist declarat eroul zilei după ce a salvat femeia accidentată pe trecerea de pietoni, în Pitești

În cadrul acestui stagiu tinerii jandarmi vor desfăşura misiuni de menţinere şi asigurare a ordinii publice, dar și de pază și protecție instituțională, având astfel posibilitatea să-şi însuşească deprinderile practice specifice activităţii de ofițer jandarm. 

„La finalul stagiului, studenții vor fi apreciaţi pentru activitatea desfăşurată şi li se vor acorda calificative care vor fi transmise instituției de învăţământ.

Le dorim acestora mult succes în cariera militară! ” , transmit jandarmii argeșeni.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...