La începutul acestei săptămâni, autoritățile locale argeșene au primit vizita oficială a unei delegaţii compusă din reprezentanţi ai unor companii foarte importante din Republica Populară Chineză. Pe parcursul vizitei, delegaţia a fost însoţită de un reprezentant al Ambasadei României în China şi de conducerea S.C Oltchim S.A. şi administratorul judiciar al acesteia. Reprezentanţii companiilor chineze au dorit să aibă o întâlnire cu autorităţile publice locale din judeţul Argeş, asta în contextul interesului pe care acestea îl manifestă legat de privatizarea în general a S.C. Oltchim S.A. și în special a Diviziei petrochimice Bradu. Din câte am aflat, specialiștii companiilor chineze s-au cazat pentru o săptămână la cunoscutul hotel de 4 stele Victoria din centrul Piteștiului, acolo unde s-au putut bucura de tot confortul de care au avut nevoie. Vorba ceea, chinezul subțire cu serviciile lui nea Emil Enescu se ține…
(ELECTRO-CUTARE)
Veterinarul Vişinescu s-a războit cu Agenţia Zonei Montane pentru salariu! După două runde de procese, mai are doar un recurs
Ionel Vișinescu, cunoscutul medic veterinar argeșean și consilier superior în cadrul Agenției...



0 Comentarii