Web Analytics
scris duminică, 29.12.2013

Şeful de la Crimă Organizată ţine la birou „diploma de cel mai bun tătic”

O grămadă de distincții a primit, de-a lungul anilor, Brigada de Crimă Organizată Argeș. Iar dintre acestea o amintim pe cea din 2011, când a fost desemnată, la nivel național, cea mai bună structură de combatere a criminalității organizate. Nici șeful acestei structuri, comisarul-șef Iulian Sârbu, nu este mai prejos, pentru că, în anul 2009, a primit titlul de „Polițist al anului”. De altfel, în biroul său se regăsesc toate disticțiile primite de-a lungul timpului. Însă, dintre toate, pe locul cel mai vizibil, se află cea mai importantă: diploma de „Cel mai bun tătic”. Prin urmare, cea mai importantă distincție i-a fost conferită comisarului șef chiar de către fiica sa. (ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...