Web Analytics
scris miercuri, 18.12.2013

Sute de colindători aşteptaţi la Goleşti

Joi, 19 decembrie, începând cu orele 11.00, la Muzeul Goleşti are loc manifestarea „Deschide uşa, creştine!”, în cadrul căreia vor veni să colinde sute de copii argeşeni, aşteptaţi după datină, cu bradul împodobit, sub crengile căruia se vor afla coşurile încărcate de covrigi, fructe şi dulciuri pentru urători. În continuare, de la ora 16.00, va avea loc decernarea Premiilor Muzeului Goleşti, eveniment  prin care instituţia îi răsplăteşte cu plachete, diplome şi publicaţii pe cei 72 de colaboratori statornici ai programelor culturale şi educative. D.G.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...