Web Analytics
scris joi, 05.12.2013

Primarul Călin Andrei taxează și… elefanții

La final de săptămână au năvălit lighioane ciudate în Câmpulung, aşa că a fost timpul pentru circ. Ca să fie sporită atracţia, organizatorii spectacolelor au plimbat doi elefanţi prin municipiu, pe un ger puternic şi o umezeală de nu s-a arătat niciun câine fără stăpân pe traseu. Că şi-a făcut sau nu efectul plimbarea inedită, asta e altceva – la acel moment circarii erau tare supăraţi pe primarul Călin Andrei. După ce că plătiseră aproximativ 1.500 de lei să-şi pună afişele prin localitate, pe unde pot şi pe unde vor, au mai scos vreo 2.000 de lei din buzunare pentru a-şi permite deplasarea pe carosabil cu elefanţi fără cauciucuri de iarnă. Deh, tonaj mare pe traseu! (ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...