Web Analytics
scris marți, 15.06.2021

Klaus Iohannis l-a invitat în România pe președintele Joe Biden

Preşedintele Klaus Iohannis l-a invitat în România pe preşedintele SUA, Joseph Biden. Cei doi oficiali au avut scurte întrevederi la summitului NATO de la Bruxelles. Potrivit şefului statului, Preşedintele Biden a dat asigurări că parteneriatul cu România este unul important şi foarte stabil.

 

 

 

CITEȘTE ȘI: Un judecător de la Curtea de Apel Pitești – anchetat de Inspecția Judiciară

 

 

 

 

“În cea de-a doua scurtă discuție pe care am avut-o cu președintele Biden l-am invitat în România, i-am spus că îmi doresc să continuăm discuția foarte bună pe care am început-o, în 2015 am avut prima întâlnire, atunci a fost vicepreședintele Biden, și că îmi doresc foarte mult să întărim parteneriatul strategic dintre România și Statele Unite ale Americii. A fost perfect de acord să încercăm să organizăm o astfel de întâlnire și m- a asigurat încă o dată de faptul că este foarte dedicat acestui parteneriat”, a declarat șeful statului. (A.N)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...