Web Analytics
scris miercuri, 07.10.2020

Curtea de Argeș: Și-a tăiat un deget de la mâna stângă cu flex-ul

 

Un echipaj SMURD de prim ajutor calificat de la Detașamentul de Pompieri Curtea de Argeș a intervenit în localitatea Curtea de Argeș, pentru a acorda îngrijiri medicale unui bărbat, care accidental pe timpul unor lucrări, și-a tăiat un deget de la mâna stângă cu flex-ul. Pacientul în vârstă de 51 de ani, ulterior asistenței medicale, a fost transportat la spital.

În ultimele 24 de ore echipajele SMURD au gestionat în teritoriu 23 de cazuri pentru acordarea asistenței medicale de urgență, iar în patru situații intervenția a fost asigurată de echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...