Francezii de la Renault și-au luat încă din această iarnă măsuri de precauție în eventualitatea în care anul viitor va fi o grevă la Dacia legată de contractul colectiv de muncă. În cazul în care greva s-ar prelungi, răspunsul ar fi unul cât se poate de ferm și concret: 89 de roboți industriali pot fi aduși în orice clipă din Franța la Mioveni, asta pentru a le arăta celor care s-ar înhăma la o grevă că nu sunt în niciun caz de neînlocuit. Iar această măsură de avarie ne aduce aminte că, în urmă cu câteva luni, directorul Nicolas Maure a făcut la Pitești o aluzie voalată legată de introducerea roboților în unele sectoare din cauza creșterii costurilor salariale…
(ELECTRO-CUTARE)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/25/2-mese-zilele-campulungului-1564-300x172.jpg)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii