Cu prilejul zilei de 1 Decembrie, Ziua Naționalăa României, 74 de polițiști din cadrul IPJ Argeș au fost avansați în gradul profesional următor, înaintea îndeplinirii stagiului minim.
Citește și: 1 Decembrie 1936: Este inaugurat Arcul de Triumf din Bucuresti
„În cadrul unei ședințe festive, care a avut loc la sediul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, 27 de ofițeri și 47 de agenţi de poliţie, care s-au remarcat în mod deosebit în executarea misiunilor încredințate, au fost avansați în gradul următor, de Ziua Națională a României” – a transmis Biroul de presă al IPJ Argeș.
„Avansarea înainte de termen este o mândrie și o onoare pentru fiecare polițist, dar, în același timp, pentru cariera profesională reprezintă o recunoaștere a meritelor pe care le-a avut în apărarea intereselor legitime ale cetățenilor” – se mai arată în comunicatul de presă al IPJ Argeș.
0 Comentarii