COVID- 19, Argeș, 15 martie: 82 persoane în carantină, 249 în izolare, 0 diagnosticate.
COVID- 19, Argeș, 14 martie:
Crește numărul argeșenilor aflați în carantină sau izolare la domiciliu. Sâmbătă, Prefectura Argeș a anunțat că sunt 261 de persoane izolate la domiciliu în județ și 67 se află în carantină. Până acum, nu a fost confirmat niciun caz de coronavirus în Argeş. Au fost prelevate probe de la toţi cetăţenii aflaţi în carantină, dar la 58 dintre ele se aşteaptă rezultatele. „Nu avem încă rezultatul probelor trimise ieri”, anunță prefectul Emanuel Soare.
Toți cei aflați în carantină sunt argeșeni veniți din afara graniței. Este posibil să fie primite și persoane cu domiciliul în alte județe.
(Foto descriptiv. Sursa foto: RomaniaLibera)
Articol realizat de Mari Tudor
0 Comentarii