Până în prezent, la Pitești, și-au exprimat intenția de a se căsătorii în noaptea de Revelion un număr de 5 cupluri. Mai mult, cuplurile interesate mai pot depune solicitări scrise până la data de 23 decembrie, termenul fiind prelungit cu câteva zile față de data limită anunțată inițial pe 19 decembrie. Cununiile civile vor fi oficiate în Primăria Municipiului Pitești începând cu ora 0.30 a zilei de 1 ianuarie 2015, dar spre deosebire de anii anteriori, cununiile nu vor mai fi oficiate de edilul Tudor Pendiuc, acesta aflându-se în arest în dosarul Autobuzelor. A.V.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii