În Pitești continuă fără incidente distribuirea ajutoarelor alimentare comunitare pentru cei care au acest drept. Numărul total al beneficiarilor existenți în liste este de 8368, iar până la data de 5 ianuarie au fost distribuite alimente pentru 3103 persoane. Distribuirea ajutoarelor a început pe 22 decembrie 2013, în cadrul unui centru de distribuție, situat în Piața Smârdan, etj. II. Centrul de distribuție a fost aprovizionat până în prezent cu 11.800 de pachete, iar acțiunea de distribuire va continua în cursul lunii ianuarie până la finalizarea acțiunii.
Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii