Săptămâna trecută, Gica Dobrin, soţia marelui fotbalist argeşean a reacţionat dur în mass-media vizavi de folosirea numelui lui Dobrin de către formaţia alb-violetă FC Argeş 1953 spunând că se dezice de această grupare şi că nu a dat acceptul pentru folosirea numelui. Din câte se pare, cei care au „îndoctrinat-o” pe dna Gica au fost nimeni alţii decât Viorel Moiceanu, antrenor la şcoala de fotbal Nicolae Dobrin şi Cătălin Barbu, fostul preşedinte al FC Argeşului din era Penescu. Nu ştim care sunt interesele celor doi, însă trebuie precizat că de fapt, dna Gica, este o onoare folosirea numelui lui Dobrin de o echipă care încearcă din răsputeri să aducă fotbalul argeşean la nivelul fotbalului practicat pe vremuri la Pitești!
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii