Viitorul încă este incert la FC Argeş! Spunem asta pentru că situaţia prin care trece clubul din Trivale nu este deloc pe roze, iar patronul Cornel Penescu se încăpăţânează şi nu vrea să renunţe la FC Argeş. În aceste condiţii, aşa cum se ştie, a apărut ideea ca municipalitatea să îşi formeze o altă echipă. Astfel că se doreşte cumpărarea unui loc în liga secundă şi totul să înceapă de la zero. Problema este însă legată de palmares. Rămâne la echipa de juniori a lui Penescu sau este trecut la noul club format de municipalitate! Din câte se pare, cum Penescu nu a avut niciun rezultat notabil de când este acţionar majoritar la FC Argeş, palmaresul va trece la noul club piteştean, care se va numi „FC Argeş 1953”.
Bookmakerii au decis! Echipa care pornește cu prima șansă la Cupa Mondială 2026
Cu doar câteva ore înainte de debutul Cupei Mondiale 2026, marile case de pariuri și modelele...



0 Comentarii