Web Analytics
scris joi, 15.02.2024

Violetul Yanis Pîrvu, titular în amicalul cu Moldova

Reprezentativa Under 17 a României, formată din juniori născuţi începând cu 1 ianuarie 2007, a învins, luni, cu scorul de 2-0, selecţionata similară a Republicii Moldova, în cel de-al doilea meci de pregătire pentru Turul de Elită. Golurile României au fost semnate de Andrei Racu (min. 45+1) și Iustin Doicaru (min. 53). Yanis Pîrvu, mijlocașul echipei FC Argeș, a început partida ca titular, fiind înlocuit la pauză.
În cele 45 de minute petrecute pe teren, fotbalistul alb-violet a avut trei situații bune de a marca, primele două șuturi trecând la o palmă de buturi, iar ultimul fiind respins cu mare greutate de portarul oaspeților. În amicalul de sâmbătă, selecționata pregătită de Nicolae Roșca s-a impus cu scorul de 4-1.

Citește și FC Argeș va juca ultimul meci amical al iernii cu Steaua

Citește și Pitești: Campionatul Național de Ju-Jitsu 2024 și-a desemnat câștigătorii

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...