Sute de elevi din întreaga ţară au participat săptămâna trecută la a V-a ediţie a Taberei de Matematică organizată la Câmpulung de „Gazeta Matematică” şi „Viitoriolimpici.ro”. Implicaţi în activităţi diverse, precum lecţii şi teste de Matematică, dar şi jocuri sportive, copiii au plecat din Muscel cu amintirea unei vacanţe de studiu, unii primind premii pentru rezultatele la testări. Ca şi în anii anteriori, coordonatorul Taberei a fost musceleanul Ion Cicu, profesor la o şcoală din Bucureşti, autor de manuale şcolare şi softuri educaţionale. Festivitatea de premiere a elevilor a avut loc la Casa de Cultură a Sindicatelor „C.D. Aricescu”, instituţie al cărei director este fratele mai mic al profesorului, Sergiu Cicu. C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii