Web Analytics
scris miercuri, 14.05.2025

VIDEO. Șase percheziții în Argeș. Băgau în buzunar banii din parcometre

Șase percheziții au făcut polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Argeș în Pitești și localitățile Budeasa, Mărăcineni și Ștefănești, miercuri, 14 mai, într-un dosar de delapidare. Doi angajați ai unei instituții publice din Pitești și-ar fi însușit banii din parcometrele parcărilor publice.

„Din cercetări a reieșit că două persoane, de 40 și 60 de ani, în calitate de angajați ai unei instituții din Pitești, în cadrul desfășurării activității de colectare și depunere la casierie a încasărilor rezultate din taxele percepute pentru locurile de parcare amenajate pe domeniul public al municipiului Pitești, și-ar fi însușit o mare parte din sumele introduse în interiorul parcometrelor care asigură colectarea sumelor de bani achitate de conducătorii auto”, a transmis IPJ Argeș.

În urma perchezițiilor au fost descoperite importante sume de bani și patru persoane urmează să fie conduse la sediul IPJ Argeș pentru audieri.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul specialiștilor din cadrul Serviciului Criminalistic.

Citește și Profesor de sport, arestat pentru viol. Este acuzat că a întreţinut relaţii sexuale cu o elevă de 16 ani

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...