Hoții au fost surprinși de pădurarii ocolului silvic, care efectuau serviciul în zonă și patrulau. Este vorba despre Ocolul Silvic privat Dragoslavele iar pădurea aparține Obștei Moșnenilor Dragosloveni.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/17/hot-cu-toporul.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/17/cu-drujba.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/17/padurarul.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/02/17/padurar-taiat-la-mana.jpg)
Prinși asupra faptului, după ce umpluseră deja căruța cu lemne, persoanele de etnie romă aflate la furat i-au amenințat pe pădurari cu drujba și cu toporul iar în timpul confruntării, unul dintre angajații ocolului silvic a fost tăiat la mână.
Vezi aici video https://www.facebook.com/100003850172307/videos/715147846759776/
Hoții sunt persoane din comuna Valea Mare Pravăț, satul Gura Pravăț potrivit președintelui Obștei Moșnenilor Dragosloveni, Marcel Mogoș, care a și făcut public filmulețul pe rețeaua de socializare.
Poliția din cadrul SPR 13 Rucăr se află acum la fața locului
0 Comentarii