Incendiu la o locuință din municipiul Pitești, pe Calea București, la blocul 32, scara A. Pompierii au găsit o femeie intoxicată, în vârstă de 44 de ani, paralizată în pat, iar locuința era plină de fum.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/29/IMG-20230129-WA0071.jpg)
Pompierii au transmis că incendiul s-a manifestat într- o încăpere a imobilului și că femeia a fost preluată de către un echipaj SMURD și un echipaj SAJ și este transportată la spital cu ambulanța SMURD.
Casa scării era inundată cu fum, așa că s-au luat măsuri de ventilarea a acesteia și au fost evacuate 5 persoane din 3 apartamente unde pătrunsese fumul.
Citește și 45 localități rămase fără electricitate, în ultimele două zile
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/29/IMG-20230129-WA0067.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/29/IMG-20230129-WA0066.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/29/IMG-20230129-WA0064.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/29/IMG-20230129-WA0065.jpg)
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2023/01/29/IMG-20230129-WA0061.jpg)
0 Comentarii