Victorie pentru CS Mioveni în Liga a II-a

de | 15.09.2018 13:34 | Actualitate

CS Mioveni a trecut sâmbătă de Energeticianul pe teren propriu, scor 2-1 și momentan a urcat pe locul doi în Liga secundă. Galben-verzii vor rămâne pe locul secund cel puțin până duminică și luni, atunci când sunt programate meciurile principalelor echipe din partea superioară a clasamentului.

De menționat că abia în minutul 68 s-a deschis scorul la Mioveni, atunci când Cătălin Alexe a șutat puternic de la 25 de metri lateral stânga, portarul deviază, mingea loveşte bara, la vinclu şi cade dincolo de linie.

În minutul 77 galben-verzii majorează scorul. Ayza urcă pe partea stângă, pasează pe culoar pentru Alexandru Popescu, acesta preia în careu, e singur cu portarul, şutează pe jos la colţul scurt, mingea intrând în plasă pe lângă bară. Energeticianul a redus din diferență în minutul 89 când Alexandru Neacşa pătrunde în careu, rămâne singur cu portarul şi înscrie cu un şut pe jos.