Proaspăt reales în funcția de prim-vicepreședinte al Uniunii Scriitorilor din România, Varujan Vosganian își va lansa ultima carte la Pitești. Este vorba de volumul de proze scurte „Povestiri despre oameni obișnuiți”. Evenimentul va avea loc la Biblioteca Județeană Argeș, vineri, 21 aprilie, ora 14, și va fi moderat de poeta Denisa Popescu.
Citește și Varujan Vosganian a vorbit şi a cântat în armeană la Piteşti
0 Comentarii