Web Analytics
scris luni, 10.10.2022

Universitatea din Pitești va deschide  și cantina ”Academica”

Cantina ”Gheorghe Doja” a Universității din Pitești funcționează la capacitate, de când a început noul an de învățământ superior. Studenții mănâncă bine aici, la un preț convenabil.

Citește și: 8.000 de studenți învață la Universitatea din Pitești

Este și motivul pentru care rectorul Dumitru Chirleșan a luat decizia să deschidă pentru studenții UPIT și cantina ”Academica”, de pe strada Târgu din Vale, lângă Rectorat. Totul e pregătit și aici, dar – după cum ne spunea zilele trecute domnul Chirleșan – mai este nevoie de două angajate, în sensul acesta urmând a fi dat un anunț.

Vă reamintim câteva detalii legate de masa la cantina, conform site-ului UPIT: cartela cuprinde întreg meniul din ziua respectivă (ciorbă, felul doi, garnitura și desertul) indiferent de prețurile individuale; mâncarea se servește între orele 11.30-15.30; de luni până vineri; costul unui meniu este de 12 lei fără cartelă și 10 lei cu cartelă.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...