Unul dintre tinerii preoți parohi din Protopopiatul Câmpulung, Ciprian Dragomir, organizează un eveniment inedit la finele acestei săptămâni. O întâlnire denumită ”Un week-end cu un preot”, în cadrul căreia necunoscute din scrierile bisericești vor fi explicate enoriașilor spre deslușirea înțelesului. Preot la Parohia Fundeni, slujitor în cadrul unei biserici-monument, părintele Dragomir se implică de mai mulți ani în acțiuni de ajutorare a nevoiașilor, colectele organizate de acesta ducând alimente și materiale sărmanilor, de la Moldova până în Teleorman.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii