scris sâmbătă, 11.11.2023

Un suporter, la meciul Argeşului: „Domn primar, ce facem cu ăștia, că mă scoate din pepeni?”

Cică a fost… gluma toamnei în fotbalul românesc. S-a petrecut vineri (10 noiembrie) seara, în timpul meciului de la Mioveni dintre Campionii FC Argeş şi Unirea Slobozia, scor 0-1, din etapa a 13-a a ligii secunde.

Citeşte şi: FC Argeș pierde cu Unirea Slobozia și se îndepărtează și mai mult de play-off

Era prima repriză, când cele două echipe jucau prudent, fără a oferi momente spectaculoase. Frunțile telespectatorilor au fost, însă, descrețite în minutul 34, când un fan și-a vărsat năduful, fiind auzit live de toți telespectatorii, potrivit gsp.ro.

Domn primar, ce facem cu ăștia, că mă enervează, mă scoate din pepeni?”, s-a auzit pe transmisiunea live a meciului, conform sursei citate.

Comentatorul partidei, Dragoș Borchină, de la postul Prima Sport 1, a început să râdă şi a spus: „Asta e gluma toamnei în fotbalul românesc. Asta apropo de suporterii despre care vorbeam mai devreme. E un adevărat spectacol. Dacă meciul nu e grozav, nicio problemă”.

În tribune, la acest meci, au fost câteva sute de spectatori.