Web Analytics

articol scris duminică, 07 ianuarie 2024

Un șef de poliție, beat la volan, a lovit două mașini și a fugit

Un șef din Poliția Teleorman, reclamat că s-a urcat băut la volan, a lovit două mașini și apoi a fugit de la locul accidentului. S-a ales cu dosar penal, potrivit celor de la digi24.ro.

Citeşte şi: Se schimbă perioada de valabilitate a rovinietei

Un trecător a observat evenimentul rutier care a avut loc pe o stradă din Alexandria şi a sunat la numărul de urgenţă 112. Poliţiştii veniţi la locul faptei în urma sesizării l-au găsit pe împricinat la câteva străzi distanţă. Ei au spus că bărbatul, în vârstă de 49 de ani, mergea împleticindu-se.

Potrivit sursei citate, omul a refuzat să fie testat în legătură cu consumul de băuturi alcoolice. Prin urmare, i-a fost întocmit dosar penal pentru că a condus băut și fiindcă a refuzat testarea.

În plus, el riscă să-şi piardă funcţia.

.

Distribuie!

0 Comentarii

Trimite un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Consultarea publică pentru centrul Piteștiului s-a încheiat. Comunitatea și-a spus cuvântul

Miercuri a avut loc dezbaterea generală dedicată concursului internațional de soluții „Zona Centrală Pitești”, pentru a identifica cele mai bune […] Citește!

Dr. Dan Manu s-a pensionat după 29 de ani la conducerea Medicinei Legale din Argeş: „Vreau să fac ceea ce n-am făcut toată viaţa”

După 36 de ani de activitate în medicina legală de la Spitalul Județean Argeș și 29 de ani la conducerea […] Citește!

Bărbat rănit de un utilaj în comuna Mioarele. A fost transportat la spital

Un bărbat a fost rănit, marți după-amiază, în satul Mățău din comuna Mioarele, după un incident în care a fost […] Citește!

O nouă monografie despre Boteni, la Centrul Cultural Piteşti

Joi, 16 iulie, de la ora 15.00, în Sala „Ars Nova” de la Casa Cărții de la Centrul Cultural Pitești, […] Citește!

Când socoteala din Cultură se face cu taxa aia de 5 lei de la Bibliotecă…

Duminică seara am fost spectator în centrul Piteștiului la Festivalul „Carpați”. Aproape o oră am stat, nu departe de scenă, […] Citește!

Pastila de frumos. Declaraţia de Independenţă a S.U.A.

Am avut ocazia, prin 1980, conducător al Trustului Pomicol de la Mărăcineni fiind, să particip în Whashington la lucrările unei […] Citește!

cel mai scump ziar din lume

15 iulie este Ziua Mărcii Poştale Româneşti. Timbrul „Cap de Bour”. Povestea celui mai scump ziar din lume

În anul 1858 apărea, la această dată, prima marcă poştală emisă în sud-estul Europei, de către Principatul Moldovei – vestitul […] Citește!

Cuvânt şi Taine, o rubrică de pr. dr. Rafael Vintilă. Dialoguri despre om, dincolo de anatomie, cu neurochirurgul Alexandru Goleşteanu. Păcatul este adevărata paralizie a omului (7)

Pr. Dr. Psih. Vintilă Rafael: Cei care au participat duminică, de la ora 9:00, la Sfânta Liturghie au ascultat Evanghelia […] Citește!

Bolnavi şi… bolnavi. Amintirile unui nonagenar

Nea Mitică are aproape 90 de ani. Este un țăran român precum erau cei de odinioară: neșcolit, cu mult bun […] Citește!

Japonia. Un urs scotocea prin frigider, în bucătărie

Nu numai în România urșii se întâlnesc destul de des cu oamenii. De exemplu, o familie din nordul Japoniei s-a […] Citește!

Nicolae D. Toader DELASURANI – inginer, şeful Atelierului de Proiectare Sisteme Informatice. „Puţin am regretat că nu m-am făcut preot, dar (…) mie nu-mi place munca de rutină” (5)

”Oamenii DACIEI’’ – interviuri de Cristina Rousseau (67) Cum a fost viața de student la Politehnica București? - După examenul […] Citește!

Sfatul psihologului. Creditului ipotecar şi anxietate financiară

Momentul semnării unui credit ipotecar este, pentru mulți români, unul dintre cele mai fericite din viață. Este clipa în care […] Citește!

Omul săptămânii

Adrian Burcea

Opinie

Când socoteala din Cultură se face cu taxa aia de 5 lei de la Bibliotecă…

Din ediția tipărită

Elena Lasconi i-a sfidat pe consilierii locali

Momente stupefiante la ultima ședință de consiliu a celor de la Câmpulung, la întrunirea la care s-a aprobat programul Zilelor […] Citește!

O nouă grupare interlopă controlează Ştefăneştiul

La Ștefănești se conturează o nouă grupare interlopă care îi terorizează pe locuitori, fără ca cineva să ia vreo măsură, […] Citește!

Rectorul Mihnea Costoiu, atac la politicienii fără carte. „Lumea se schimbă și e dominată de prostie”

Rectorul Universității Politehnica București i-a atacat dur pe politicienii fără carte, care conduc astăzi țara. Studiile înalte au ajuns să […] Citește!

Singurul oncolog de la Câmpulng şi-a luat normă întreagă la Spitalul „Sf. Nicolae” din Piteşti

După ce că Spitalul Municipal Câmpulung are deficit de medici la Cardiologie și Urologie, iar Dermatologia a fost deființată, aceeași […] Citește!

Dublă măsură la Primăria Câmpulung. Arhivistul, pus să întocmească rapoarte lunare de activitate, ceilalţi – excluşi de la o asemenea obligaţie

A fost întocmit și aprobat un nou regulament de organizare și funcționare a aparatului de specialitate al primarului Câmpulungului, un […] Citește!

Foto-pamflete

Lasconi şi-a luat al treilea consilier personal! O stilistă care locuieşte pe aceeaşi stradă cu ea

S-a completat echipa de consilieri personali ai primăriței Elena Lasconi, după ce au intrat pe posturi un fost angajat al […] Citește!

De la accident cu material nuclear, în birou cu Lasconi! A mai trecut un prefect prin Câmpulung

Dacă Radu Perianu și-a găsit pe vremuri timp să explice câmpulungenilor ce e cu închiderea bulevardului, iar Ioana Făcăleață a […] Citește!

Foto-pamflete

Negul apărut din jegul politicianului Cap de Porc

Negul din zona inghinală a politicianului argeșean supranumit Cap de Porc, apărut din cauza jegului permanent existent în creierul acestuia, […] Citește!