Săptămâna trecută au avut loc alegeri în cadrul Colegiului Medicilor din România pentru desemnarea președintelui și a membrilor Biroului Executiv în mandatul 2020-2024. Iar după ce fusese desemnat în Consiliul Național al Colegiului ca reprezentant al medicilor din București, prof. univ. dr. Daniel Coriu a fost ales președinte.
Născut la Rucăr în urmă cu 55 de ani, Daniel Coriu este medic primar Hematologie Clinică, profesor universitar și doctor în Medicină. Ca funcție administrativă, el conduce Centrul de Hematologie și Transplant Medular din cadrul Institutului Clinic Fundeni. Totodată, este profesor la Facultatea de Medicină Generală a Universității de Medicină și Farmacie ”Carol Davila” București.
C.I.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii