Web Analytics
scris joi, 12.01.2023

Un nou vernisaj de pictură la Goleşti

Se știe că, din păcate, Piteștiul nu deține încă o sală de expoziții cât de cât onorabilă, spațiul de la „Metopa” fiind minuscul. Așa se face că, în ultima vreme, pictorii au găsit o sală adecvată la Muzeul Golești.
După ce au expus Ion Pantilie și Cristian Dragomirescu, iată că pictorița Mihaela Viorela Martin a ales tot sala de la Muzeul Golești drept simeze pentru lucrările sale. Vernisajul va avea loc mâine, 12 ianuarie 2023, de la ora 12.00. Invitat special – Ahmed Jaber, jurnalist român de origine palestiniană.
Expoziția poate fi vizitată până la 11 februarie.

Citește și Două documente greceşti despre negustorul Martin Buliga din Piteşti

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...