Web Analytics
scris joi, 11.01.2024

Un elev de 14 ani a ascuns un cuțit în toaleta școlii unde învăța. Plănuia să-și atace colegii

Un cuțit a fost găsit în toaleta unei școli din Galați. Arma albă fusese ascunsă acolo de un elev de 14 ani care plănuia să comită un atac sângeros. Adolescentul a fost internat la Psihiatrie.

Citește și: Austriecii vor verifica pașapoartele pe Aeroportul Otopeni


Politiștii din Galați au fost sesizați, miercuri, de un bărbat despre faptul că fiul său, în vârstă de 14 ani, a plecat voluntar de la domiciliu și nu a revenit. Ulterior, minorul a fost depistat pe raza municipiului Galați, iar in urma verificărilor s-a stabilit că acesta a ascuns un cuțit în toaleta Școlii nr. 2, unde acesta este elev, plănuind să-și agreseze colegii, care intenționează să-l denunțe profesorilor. Minorul a fost transportat la o unitate medicală de psihiatrie, unde a rămas internat.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...